Napomena:
Sin je glumca Tome Isakovića (v). Glumačku karijeru započeo je u Zgbu 1863. Od kraja 1864. do sredine 1866. bio je član SNP. Od 1866. do 1873. ponovo je u HNK u Zgbu sa ženom Marijom, glumicom, koja se posle njegove smrti udala za Adama Mandrovića (v). J. Đorđević je o njemu izvestio: „Lepa spoljašnjost, prijatan muški glas, dovoljno pozorišne rutine“. Međutim, Đorđević mu i zamera što je bekrija, kartaš, svađalica, što je lenj i ne uči role, što rđavo govori: „Kad bi se popraviti mogao, bio bi jedan od najboljih članova“. Ali, pošto je to nemoguće, smatra upravnik, treba ga otpustiti, što je, očigledno, 1866. i učinjeno. J. Bošković ga je slično opisao: „Ne bih ga rado puštao… jer je momak vrlo lep i ugledan, vrlo lepo peva i rutine dosta ima. Samo ga treba malo strože držati“.