Напомена:
Majka Marija joj je bila glumica, i to je uticalo na mladu devojku da i ona 1862.g. pristupi družini Jovana Kneževića. Prvi put nastupila je na sceni u Somboru. Kratko se zadržala u Srpskom Narodnom pozorištu u Novom Sadu i prešla u Beograd gde je igrala u Dobrovoljnom društvu Srpske omladine. U Narodno pozorište primljena je tek 1873.g, i ostala je više sezona. Kasnije je nastupala u trupama Đorđa Peleša i Laze Popovića, ali se zbog porodičnih razloga povukla i živela u Negotinu i Zaječaru. Recenzenti su bili puni pohvala za njene glumačke sposobnosti koje su došle do izražaja u mnogim njenim nastupima.