Напомена:
U gimnazijskim danima opredelila se za glumu, primljena u Narodno pozorište u Beogradu 1909.g.
Posle Prvog svetskog rata nastupala je u Srpskom narodnom pozorištu, a igrala je i u Narodnom pozorištu u Nišu dok je karijeru završila u Humoristiškom pozorištu u Beogradu. Glumila je i pevala u prigodnim komadima sa pevačkim partijama, igrala je dramske i karakterne uloge sa posebnim sklonostima ka komediji.
Posle Drugog svetskog rata nastupala je u prvoj humorističkoj TV seriji "Servisna stanica" (1959-60), te u desetak igranih filmova ("Opštinsko dete", "Mali čovek", "Gospođa ministarka", "Zajednički stan", "Sreća u torbi", "Pogon B", "Bolje je umeti", "Čovjek sa fotografije" i dr).